محل کنونی شما در انجمن : صفحه اول > نرم افزار > زلزله شناسی

نرم افزار KIJKO2001

Re: نرم افزار KIJKO2001

21 تير ماه 1393, 12:32
soledad
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد وضعیت : آفلاین

تعداد تشكر كرده : 5 بار
تعداد تشكر شده : 2 بار
من پسوند txt  رو هم میزنم ولی باز بسته میشه

24 تير ماه 1393, 11:07
soledad
کاربر تازه وارد

تعداد تشكر كرده : 5 بار
ممنون از شما.علت بسته شدنش این بود که موقع وارد کردن 50 100 475 2475 از کاما بینشون استفاده میکردم برا همین بسته میشد.یه فیلم آموزشی که یکی از بچه زحمتشو کشیده لینکشو میذارم اینجا که میتونه خیلی کمک کنه
http://www.mediafire.com/watch/yemm7nzb ... s_001_.wmv
ممنون آقای کیانی که وقت گذاشتید

1 مرداد ماه 1393, 17:48
abasalian
کاربر تازه وارد

تعداد تشكر كرده : 0 دفعه
تعداد تشكر شده : 0 دفعه
باسلام
سه مرحله آخر برنامه رو من به ترتیب 0-1-0 میزنم اما میدونم درست  نیست باید چیکارکنم ؟
توکیکو روش آماری   likelihood function
برای چیه؟تودستورش هست اما تو برنامه گزینش نیست ؟ وسوال دیگه اینکه lambda چرا برای یه بزرگی خاصی هست . چرا معمولا در مقالات lambda رو اینجوری مینویسن   ( lambda(mc

1 مرداد ماه 1393, 19:21
mehran
کاربر تازه وارد

تعداد تشكر كرده : 57 بار
تعداد تشكر شده : 80 بار
abasalian نوشته است:
باسلام
سه مرحله آخر برنامه رو من به ترتیب 0-1-0 میزنم اما میدونم درست  نیست باید چیکارکنم ؟
توکیکو روش آماری   likelihood function
برای چیه؟تودستورش هست اما تو برنامه گزینش نیست ؟ وسوال دیگه اینکه lambda چرا برای یه بزرگی خاصی هست . چرا معمولا در مقالات lambda رو اینجوری مینویسن   ( lambda(mc

سلام
لامبدا مربوط به دوره بازگشت هست معمولا و مقدارش رو برای بزرگی آستانه در نظر میگیرن..تو خروجی نهایی میتونین مقدارش رو برای همه ی بزرگی ها ببینید..
درباره ی تابعی هم که گفتین تا حالا باهاش کار نکردم و متاسفانه اطلاعی در موردش ندارم.
معمولا دو مرحله ی آخر میدونم چون نمیخوایم تحلیل خطر کنیم باهاش.. صفر میزنیم اما ۳ مرحله دقیقا خاطرم نیست.. فک کنم سه مرحله مونده با پایان مربوط به انتخاب روش بدست اوردن مقادیر باشه که ۱ میزنیم
زلزله آن چیزی نیست که دیگران در مورد آن فکر می کنند.

3 مرداد ماه 1393, 18:06
abasalian
کاربر تازه وارد

در یکی از مراحل انحراف از معیار b  را برنامه میخواهد .شما قبلا توجوابای قبلیتون به بچه های دیگه گفته بودید ما معمولا این پارامتر رونداریم واز پش فرض نرم افزار استفاده میکنیم اما میخوام بدونم اصلا چه جوری میشه برای متغییر b  انحراف از معیار تعیین کرد ؟ مگه انحراف از معیار را برای یک جامعه آماری تعیین نمکنند . متغییر b  چه جامعه آماری دارد؟
ممنونم.

3 مرداد ماه 1393, 19:01
mehran
کاربر تازه وارد

abasalian نوشته است:
در یکی از مراحل انحراف از معیار b  را برنامه میخواهد .شما قبلا توجوابای قبلیتون به بچه های دیگه گفته بودید ما معمولا این پارامتر رونداریم واز پش فرض نرم افزار استفاده میکنیم اما میخوام بدونم اصلا چه جوری میشه برای متغییر b  انحراف از معیار تعیین کرد ؟ مگه انحراف از معیار را برای یک جامعه آماری تعیین نمکنند . متغییر b  چه جامعه آماری دارد؟
ممنونم.

من همچین حرفی زدم؟؟ ما  b-value  و خطاش رو از زدمپ به دست میاریم و تو کیجکو وارد میکنیم..

5 مرداد ماه 1393, 18:08
abasalian
کاربر تازه وارد

سلام بله من اشتباه کردم دومرتبه خوندم شما انحراف معیار فایل ورودی رو گفته بودید که 0.1 میذاشتید .درسته ممنون از راهنمایتون .

25 مرداد ماه 1393, 11:26
abasalian
کاربر تازه وارد

سلام
من همه مراحل کیجکو رو انجام دادم اما متاسفانه توفایل خروجی تکس یه مشکلی پیش امده lambda  ی که تو قسمت results  داده با lambda ی که تو قسمت  hazard evalution هست  برای Mmin، یکسان نیست این در حالتی که lambda چشمه بیشتراز  1 باشه اینجوری نشون میده  .در چشمه های که lambda آنها زیر 1 است این دو مقدار یکسان شده .نمیدونم جای از کار اشکال داره یا برای lambda بیشتر از 1 بایدهمیشه  همینجوری باشه .براتون فایل خروجی تکس رو گذاشتم.
شما سطح دسترسی مورد نیاز برای مشاهده و دریافت فایل های پیوست این پست را ندارید.

25 مرداد ماه 1393, 22:06
mehran
کاربر تازه وارد

abasalian نوشته است:
سلام
من همه مراحل کیجکو رو انجام دادم اما متاسفانه توفایل خروجی تکس یه مشکلی پیش امده lambda  ی که تو قسمت results  داده با lambda ی که تو قسمت  hazard evalution هست  برای Mmin، یکسان نیست این در حالتی که lambda چشمه بیشتراز  1 باشه اینجوری نشون میده  .در چشمه های که lambda آنها زیر 1 است این دو مقدار یکسان شده .نمیدونم جای از کار اشکال داره یا برای lambda بیشتر از 1 بایدهمیشه  همینجوری باشه .براتون فایل خروجی تکس رو گذاشتم.

Lambda =    2.08 +-     .14  (for Mmin =  2.50)

INT/MAG      ,  
  2.5          
  LAMBDA                              RET PER                          Pr(T = 1,         50.0,       100.0,           475.0     
208E+01             .5(.5       .5        .5)    .998743              1.000000   1.000000  1.000000    1.000000     
مشکلی که میگید متوجه نمیشم

26 مرداد ماه 1393, 10:56
abasalian
کاربر تازه وارد

براتون یه قسمت از تکس رو بردم تو pdf هایلایت کردم اون دوتا عدد هایلایت شده تو بعضی از چشمه ها مثله هم هستند ودر بعضی مثله همین مدل با هم تفاوت دارند این حالت طبیعی ؟
یا کار من ایراد داره؟
ممنون از راهنمایتون.

26 مرداد ماه 1393, 12:07
mehran
کاربر تازه وارد

abasalian نوشته است:
براتون یه قسمت از تکس رو بردم تو pdf هایلایت کردم اون دوتا عدد هایلایت شده تو بعضی از چشمه ها مثله هم هستند ودر بعضی مثله همین مدل با هم تفاوت دارند این حالت طبیعی ؟
یا کار من ایراد داره؟
ممنون از راهنمایتون.

الان تو این چشمه مث هم هستند متوجه نمیشم جرا میگین عین هم نیستن
208E1.
نماد علمی عدد 2.8. الان برا بزرگی ۲٫۵ لامبدا رو ۲٫۸ گفته تو اونجا هم نماد علمیش اورده.مشکلی نداره که..اگه چشمه ای دارید که توش متفاوته بذارید تا ببینمش

26 مرداد ماه 1393, 16:40
abasalian
کاربر تازه وارد

الان براتون یه  تکس چشمه دیگه رو فرستادم اینجوریه
0.78
0.780E+00
نگاه کنید این عددا مثله هم هستن اما چشمه قبلی مثله هم نبودن نمیدونم منظورتون چیه چرا میگید عین هم اند.
2.08
0.208E+01
کلا من اینو فهمیدم که اگر lambda زیر یک باشه(چشمه تکس 22) عدد پایینیه همون میشه .اگه بالای 1 باشه(چشمه تکس55) کل عدد میره پشت عشار نمیدونم بر چه اساسی.

8 دي ماه 1393, 15:07
hhhossein
کاربر تازه وارد

تعداد تشكر كرده : 7 بار
سلام خدمت همه دوستان. سوال من در مورد این هستش که بتا چیست؟ آیا همون شیب رگرسیون خطی هستش؟؟؟؟

21 اسفند ماه 1393, 16:15
pari
کاربر تازه وارد

با سلام
من سورس کد نرم افزار Kijko رو لازم دارم. اگر کسی می تونه منو در این زمینه راهنمایی کنه خیلی ممنون می شم.

21 اسفند ماه 1393, 23:17
admin
وضعیت : آفلاین

تعداد تشكر كرده : 59 بار
تعداد تشكر شده : 93 بار

pari نوشته است:
با سلام
من سورس کد نرم افزار Kijko رو لازم دارم. اگر کسی می تونه منو در این زمینه راهنمایی کنه خیلی ممنون می شم.

با سلام

منم سورس ویندوز رو نیاز دارم!

فایلی که از نرم افزار کیجکو وجود داره بصورت کامپایل شده هستش و تحت هیچ شرایطی نمیتونین به سورسش دسترسی داشته باشین

پیروز باشید
همیشه سکوت نشانه ی تایید حرف طرف مقابل نیست
گاهی نشانه ی قطع امید از سطح شعور اوست!
michel focaurt

22 اسفند ماه 1393, 13:40
pari
کاربر تازه وارد

برای بعضی از نرم افزارها گزارش به همراه سورسشون رو منتشر می کنن. فکر کردم شاید Kijko هم داشته باشه. ممنون از پاسختون.

خروجی kijko

1 فروردين ماه 1394, 15:35
sahar3000
کاربر تازه وارد

تعداد تشكر كرده : 6 بار
تعداد تشكر شده : 1 دفعه
سلام
می خواستم بدانم لاندای به دست آمده از کیکو به زمان نرمالیزه شده یا برای استفاده در تحلیل خطر باید تقسیم بر بازه زمانی شود؟
با تشکر

18 مرداد ماه 1394, 02:19
coffin
کاربر تازه وارد

سلام
1-مبخواستم بدونم که از zmap چطوری برای kijko خروجی بگیرم.ایا راه ساده تری هست که برای هر zone رو جدا گانه از zmap استخراج کنیم.و نیاز به کار دستی نباشه.
2- ایا برای نرم افزار open quake هم تخصصی دارین.میدونین چطوری براش فایل ورودی درست کنیم.
از زحمات شما ممنونم.

21 مرداد ماه 1394, 12:48
mehran
کاربر تازه وارد

coffin نوشته است:
سلام
1-مبخواستم بدونم که از zmap چطوری برای kijko خروجی بگیرم.ایا راه ساده تری هست که برای هر zone رو جدا گانه از zmap استخراج کنیم.و نیاز به کار دستی نباشه.
2- ایا برای نرم افزار open quake هم تخصصی دارین.میدونین چطوری براش فایل ورودی درست کنیم.
از زحمات شما ممنونم.

سلام

در زدمپ برای هر زون جدا مقادیر محاسبه می شود و b-value محاسبه شده برای هر زون به همراه خطا در کیجکو مورد استفاده قرار میگیرد

با نرم افزاری که گفتین بنده آشنایی ندارم

موفق باشید

15 آبان ماه 1394, 22:40
khaksar
کاربر تازه وارد

با سلام .
من هم مشکل بسته شدن برنامه رو دارم.
از فایل های خود نرم افزار استفاده میکنم. ولی بعد از وارد کردن اسم فایل حتی به طور کامل برنامه بسته میشه .

صفحه قبل >< صفحه بعد

بازگشت به زلزله شناسی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان